Studenti Politehnike u obilasku gradilišta poslovno-stambenog objekta "Vista Lux"

Studenti Politehnike su 21. oktobra 2024. godine imali priliku da posjete gradilište objekta "Vista Lux", koje se nalazi u centru Podgorice.

Studenti su posjetili ovo gradilište kao dio praktične nastave na predmetu Elementi zgrada, koje se u okviru nastavnog plana i programa na Fakultetu realizuje na drugoj godini studija. Oni su imali priliku da na licu mjesta vide izvođenje temeljne konstrukcije, hidroizolacije ukopanog dijela objekta i zaštite temeljne jame. Osim toga, na gradilištu, koje je zahtjevno sa aspekta organizacije građenja, to je bila jedna od tema koja je na licu mjesta obrađena.

Ovakvi obilasci pokazuju značaj holističkog pristupa teoriji i praksi, dodatno, omogućavajući studentima da uvide kako ono što crtaju na predmetu izgleda uživo i kako se izvodi.

U prilogu možete vidjeti fotografije sa gradilišta.