Održana gostujuća predavanja profesorice sa Univerziteta primjenjenih nauka u Sopotu

Studenti treće godine Fakulteta za politehniku imali su priliku da prisustvuju gostujućim predavanjima profesorice dr Urszula Król-Dobrowodzka sa Fakulteta za arhitekturu, inženjerstvo i umjetnost, Univerziteta primjenjenih nauka u Sopotu, Poljska. Tema predavanja bila je "Dizajn enerijera kroz apstraktne ideje i slobodan duh kreativnosti".

Studenti su istraživali emocije kroz apstraktne forme, a zatim svoje ideje pretočili u vizualne skice i trodimenzionalne modele. Svaki rad predstavlja jedinstven izraz inspiracije iz okruženja koje nas svakodnevno okružuje.

Predavanja su podstakla slobodno razmišljanje i pokazalo da dizajn nije samo tehnika, već umjetnost prožeta emocijama.

Pogledajte slike sa radionice da biste vidjeli kako su studenti oblikovali svoje apstraktne vizije u konkretne ideje za enterijer.