Promocija Teqball saveza Crne Gore i otvaranje XI Olimpijade studenata UDG-a

U saradnji Studentskog sportskog društva UDG i Teqball saveza Crne Gore, u utorak 31. 10. će biti održana promocija pomenutog sporta na platou ispred UDG-a u 12h.
Ujedno i otvaranje XI Olimpijade studenata UDG-a!

Šta je teqball?
Ukratko, teqball je sport i rekreativna aktivnost koja kombinuje elemente fudbala (ili fudbala na stolu) i stonog tenisa.
Ideja iza teqballa je da igrači koriste različite dijelove tijela kako bi udarali loptu preko stola sa zakrivljenom površinom. Ova zakrivljena površina stola čini igru dinamičnijom i izazovnijom jer lopta može promijeniti smjer i visinu na neočekivane načine.
Cilj igre je prebaciti loptu preko mreže tako da protivnik ne može uzvratiti, odnosno da loptu vrati preko stola na način da je suparnik ne može prihvatiti.
Teqball se obično igra u parovima, iako postoje i varijacije za pojedinačne igre.

Pozivamo sve zainteresovane studente da se pridruže i oprobaju u ovoj rekreativnoj aktivnosti!

Takođe, zahvaljujući saradnji sa Teqball savezom, UDG će dobiti Teqball sto na svakodnevno korišćenje studentima.