Nagrada za organizaciona postignuća UDG-u, na internacionalnom studentskom takmičenju u Kini

Timu studenata i studentkinja osnovnih i postdiplomskih studija Fakulteta za politehniku, Univerziteta Donja Gorica, pod mentorstvom saradnika u nastavi sa istog fakulteta, dodjeljena je nagrada Organizational Achievement Award za učešće na ovogodišnjem takmičenju u okviru internacionalnog studentskog takmičenja u oblasti arhitektonskog dizajna i digitalnog modelovanja, organizovanog od strane Belt and Road Architectural University International Consortium (BRAUIC), pod pokroviteljstvom Beijing University of Civil Engineering and Architecture (BUCEA).

Tim studenata na pomenutom takmičenju predstavio je analizu i konceptualni predlogu revitalizacije urbanog dizajna zahvata na lokaciji Port Milena u Ulcinju.  Za razvoj ovoga projekta tim je koristio kapacitete Laboratorije za produkt dizajn (PRoDe), Univerziteta Donja Gorica. Takmičenje je privuklo više od 500 predavača i studenata sa 34 univerziteta i 13 zemalja. Veliki broj prijavljenih radova je dokaz sve veće atraktivnosti, kohezije i uticaja BRAUIC-a i njegove snažne uloge u promovisanju naučne, tehnološke i obrazovne razmjene među arhitektonskim univerzitetima

Tim čine mentori, mr Bojana Sterniša i mr Šemso Kalač, studenti postdiplomskih studija, Arman Pepeljak, Sara Đikanović i Aldijana Hodžić i studentkinja osnovnih studija Tamara Mračević.